W dzisiejszych czasach coraz to szerszy zasięg naszego życia bywa dominowany poprzez różnorodne wyjścia informatyczne. Automatyzacja wielu rzeczy sprawia, że egzystuje się nam łatwiej, dużo rzeczy przeprowadzamy szybciej oraz lepiej. Przykładowo w wielu zakładach pracy rejestracja czasu pracy zatrudnionego nie bywa już przewodzona w formie papierowej. Zamieniły ją elektryczne urządzenia, jak przykładowo karty dotykowe, jakie służą do odbijania się w chwili wejścia i wyjścia z pracy, a także nierzadko pozwalają na otwieranie drzwi wejściowych będących w środku siedziby. Tego rodzaju kontrola dostępu jest komfortowa oraz bardziej prędka niż szablonowa. Każdy pracownik ma osobistą kartę, którą w wypadku zgubienia zatrudniający jest w stanie unieważnić, by nie było możliwe jej dalsze wykorzystanie do celów, do jakich jest przeznaczona.

Poza rejestrowaniem pracy, karta może usługiwać do polepszenia służbowego parkingu. Kłopotem, zwłaszcza w większych miastach, bywa zostawianie auta w takich położeniach poprzez osoby, jakie nie są ani pracownikami, ani interesantami danej organizacji. Dzieje się to na parkingach, jakie nie są w jakikolwiek sposób zabezpieczone.


kontrola dostępuW zamyśle zapewnienia pracownikom miejsc do parkowania, organizacje coraz to nagminniej decydują, żeby przed wjazdem założyć szlabany parkingowe. Dotychczas takie szlabany potrzebowały na ogół postawienia przy nich budki ze stróżem, jaki w momencie potrzeby odbezpieczał oraz zamykał szlaban. Współcześnie tego rodzaju wyjście jest coraz słabiej wykorzystywane. Zakazy są wyposażane w czytniki, do których przykłada się kartę. Jeżeli będzie ona korzystnie zweryfikowana jako umożliwiająca korzystanie z parkingu, zakaz automatycznie się rozwiera oraz umożliwia przejazd pojazdu. Bywaj to prędkie i nowoczesne rozwiązanie. Kłopotem może być wyłącznie wjazd konsumentów firmy, lecz dla nich może pozostać udzielony w otoczeniu inny, mniejszy parking, na którym będą mogli pozostawić swój samochód podczas ustalania spraw w firmie.