Rozwinięcie skrótu dda to dorosłe dzieci alkoholików. Pomimo pozorów jest to grupa, która nieraz potrzebuje większego wsparcia w aspekcie psychoterapii oraz pomocy psychologicznej aniżeli sam uzależniony od alkoholu rodzic, jakiego uzależnienie odbija się w znacznym stopniu na dzieciach. Dzieje się tak przede wszystkim w rodzinach, w których dziecko właściwie od dnia narodzin przebywa i dorasta w otoczeniu człowieka uzależnionego od napojów alkoholowych.

Psychoterapia DDA Łódź

Jak wiadomo, jest to substancja psychoaktywna, jaka posiada duży wpływ na postępowanie a także postrzeganie otoczenia przez uzależnionego. Regularnie upijający się rodziciel traci wartości a tym samym nie może przekazać ich swoim pociechą, nie potrafi a także nie zdoła wykształcić w nich prawidłowej percepcji a także zdolności empatii, dlatego dorosłe dzieci alkoholików niejednokrotnie mają duże problemy z wyrażaniem oraz odbieraniem uczuć, zrozumieniem innej osoby, empatycznym nastawieniem do ludzi, z którymi współegzystuje każdego dnia.

Psychoterapia DDA Łódź

Z pomocą przychodzi psychoterapia dda Łódź, która proponuje kompleksowe wsparcie współuzależnionym. Psychoterapia pozwala nie tylko odciąć się od szkodliwych wzorców życia rodzinnego, wyuczonych w domu, ale także właściwe i oparte na obustronnym zaufaniu stosunki z innymi ludźmi. W poniektórych sytuacjach, jak uzależniony kończy z nałogiem a także podchodzi do leczenia, psychoterapia ma również korzystny wpływ na odnowienie stosunków rodzinnych, jakie do tej pory były niemożliwe. Decyzja o rozpoczęciu psychoterapii musi być samodzielna, bo jedynie wówczas istnieje prawdopodobieństwo, iż będzie skuteczna, lecz powinna być popierana przez bliskie osoby, którzy w czasie jej trwania są największym wsparciem dla współuzależnionego, który pragnie rozpocząć nowe życie i uwolnić się od piętna bycia dzieckiem osoby uzależnionej. Przeprowadzona w całości terapia to szansa na zwyczajną i szczęśliwą przyszłość.

Źródło: psychoterapia dda łódź